Sort by
Sort by

Nestlé olarak Koronavirüs ile Mücadelede

#birliktevariz

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

#BirlikteVarız ve birlikte daha güçlüyüz

Koronavirüs’e karşı tüm dünyada destek çalışmalarını arttıran Nestlé’nin, Türkiye’deki yardım ve bağışları sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyor. COVID-19 krizine karşı önemli bir sorumluluk üstleniyor, T.C. Sağlık Bakanlığı ile Kızılay’a ürün ve tıbbi malzeme desteği sağlıyoruz. Aynı zamanda sokak hayvanları için belediyelere mama bağışı yapıyoruz.

Nestlé olarak, dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde yaşayan her bir insanı son derece önemsiyoruz. Sağlıklı kalmak ve yaşam kalitesini artırmak için vazgeçilmez olan yiyecek ve içecekler, kriz dönemlerinde her zaman hayati önem kazanır. COVID-19 krizinde de kritik bir rol üstlendiğimizin farkındayız. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve hastalıkla mücadele eden kişilerden oluşan toplumdaki en hassas grupların, sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlama konusundaki sorumluluğumuza büyük önem veriyoruz.

Küresel talebi karşılamak için ürünlerimizin üretim ve dağıtımının devam edeceğinden tüm tüketicilerimizin emin olmasını istiyoruz. Nestlé’de muazzam bir dayanışma örneği gösteriyor ve var gücümüzle üretmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda çalışanlarımızın sağlıklı ve güvende kalmasını sağlamak için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Tüm Nestlé fabrikalarında, kalite laboratuvarlarında, dağıtım merkezlerinde ve sahadaki çalışanlarımız için sıkı güvenlik önlemleri uyguluyoruz.

Yeryüzündeki her noktaya ulaşmak için…

Koronavirüs’e karşı yürütülen mücadeleye küresel çapta önemli katkılar sunan Nestlé, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda önemli destekler sağlıyor. Bu krizin en başından beri, salgınla mücadelenin ön saflarında yer alan hayır kuruluşlarına, tıbbi kurumlara ve diğer organizasyonlara destek oluyor. Dünya genelinde bu alandaki çalışmalarını hızlandıran Nestle Global Covid-19 ile mücadele için Kızılay’a 10 milyon İsviçre frangı bağışladı. Dünya çapında ihtiyaçların en fazla olduğu sağlık hizmeti sistemlerini güçlendirmek üzere anında yardım sağlayan ve yeryüzündeki her noktaya ulaşabilen Kızılay’a ayrıca, tıbbi beslenme ürünleri ve ambalajlı su bağışında bulundu.

Ülkemizde sağlıklı bir gelecek için...

Nestlé Türkiye olarak küresel rehberimiz doğrultusunda, T.C. Sağlık Bakanlığı’na, Kızılay’a ve İstanbul ile Bursa belediyelerine toplam 5 milyon TL değerinde ürün ve tıbbi malzeme bağışı yaptık. Ayrıca hastanelerden ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinden NESCAFÉ ve çikolata ürünleri için münferit talepler alıyoruz, bu talepleri de öncelik sırasına göre mümkün olduğunca karşılıyoruz. Aynı zamanda, bu süre zarfında tehlike altındaki sokak hayvanları için belediyelere evcil hayvan maması da tedarik ettik.

Bununla birlikte su, bebek beslenmesi, malnutrisyon ve enteral beslenme, kahve, çikolata ve şekerleme, kahvaltılık gevrekler, sütlü içecekler, evdışı tüketim ve evcil hayvan beslenmesini kapsayan 11 kategorideki ürünlerimizle ülkemizdeki fedakar sağlık çalışanlarımıza ve ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek olmaktayız.

Virüsle mücadelede yardımlaşma ve dayanışmanın, bizleri sağlıklı bir geleceğe ulaştırma yolunda çok önemli iki anahtar olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda hem Türkiye’de hem de dünya genelinde destek sağlamaya devam edeceğiz.