Sort by
Sort by

Nestlé Purina PetCare, Pet Summit Turkey'de Yer Aldı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların beslenmesinde dünya çapında öncülük eden ve evcil hayvanlara sağlıklı bir hayat sunmak için inovatif ürünler geliştiren Nestlé Purina PetCare, Türkiye'de ilk kez gerçekleşen Pet Summit Turkey'e sponsor olarak destek verdi. Türkiye’de ilk kez evcil hayvan dünyasını aynı çatı altında buluşturan Pet Summit Turkey, 19-28 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

nestle-petsummit


Çeşitli ürünleriyle yıllardır hem evcil hayvanların hem de evcil hayvan sahiplerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren Nestlé Purina PetCare, Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin katkılarıyla 19-28 Mart 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşen Pet Summit Turkey'e katıldı. Birçok uzmanın ve evcil hayvan sahiplerinin yoğun katılımda bulunduğu zirvede, evcil hayvan dünyasıyla ilgili önemli gündem konuları ele alındı.

17 firmanın yer aldığı ve 4 bin 800 kullanıcının katıldığı Pet Summit Turkey’de 32 canlı bağlantı yapıldı. Nestlé Purina PetCare ürünleri, “En İyi Yavru Kedi Maması”, “En İyi Yavru Köpek Maması”, “En İyi Yaş Kedi Maması” ve “En İyi Yaş Köpek Maması” kategorileri olmak üzere 4 kategoride katılımcıların ve Patiliyo kullanıcılarının oyları ile en iyi ürün seçildi.

Evcil hayvan ekosistemi içindeki tüm paydaşları bir araya getirme fikrini teknoloji ile birleştiren, sektörün ilk online zirvesi Pet Summit Turkey'de, Nestlé Purina PetCare Veteriner İlişkileri Müdürü Veteriner Hekim Arda Doğan, kedi alerjenleri ve bu konuda gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarını ele aldı. Kedi alerjenleri konusunda bilinen birçok yanlışa değinen Doğan, evcil hayvan sahiplerini yapılan ciddi araştırmalar ve kedi tüyü ile deri döküntülerindeki alerjenleri önemli ölçüde azaltabilecek yaklaşımlar konusunda bilgilendirdi. Doğan, alerjenleri ortama yayılmadan önce kedinin ağzında etkisiz hale getirmenin önemine değindi.

Nestlé Purina PetCare Veteriner İlişkileri Müdürü Veteriner Hekim Arda Doğan konuşmasını, "Hepimizin en büyük isteği, evcil hayvanlarımıza mümkün olan en iyi hayatı sunabilmek. Bu nedenle evcil hayvan beslenmesinin önemini ve sağladığı faydaları unutmayalım, evcil hayvan beslenmesi konusunda gerçekleşen yenilikçi yaklaşımları takipte kalalım." sözleriyle sonlandırdı. Doğan’ın konuşması hayvan severlerden yoğun ilgi gördü. Toplam 1200 kez izlenen konuşma, Patiliyo Facebook ve Youtube  kanallarının yanı sıra Pet Summit Turkey Youtube kanalında da yayınlanacak.