Sort by
Sort by

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Mama Bağışı

nestle_bulten_purina_1
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında bu yıl da #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları desteklemek ve farkındalığı artırmak amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yine çığ gibi büyüyen bir iyilik hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen en eğlenceli sosyal sorumluluk projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 ton, toplamda ise 124 ton mama bağışı sağlandı.

Tüm dünyada 4 Ekim tarihi hayvanların yaşamına dikkat çekmek, hayvanları korumak ve onların da sahip olduğu haklara yönelik farkındalık yaratmak için her yıl Hayvanları Koruma Günü olarak kutlanıyor. 80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların beslenmesine dünya çapında öncülük eden Nestlé Purina PetCare de fayda odaklı çalışmalarla sokak hayvanlarının yaşamına dokunmaya devam ediyor. 2015 yılından bu yana sokaktaki ve barınma merkezindeki patili dostlara dair farkındalık oluşturmak ve destek olmak amacıyla Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında hayata geçirilen #SenDePatile kampanyası binlerce hayvanseverin katılımıyla tamamlandı. Bu yıl 8’inci kez düzenlenen #SenDePatile projesi özelinde 24 ton mama sokak hayvanlarına bağışlandı.

Paylaşımlar mama desteğine dönüştü

Müzisyen Samet Çiçek iş birliği ile hayata geçen çalışmada, sanatçının en sevilen parçası #SenDePatile kampanyasına uyarlandı. Takipçiler, bu müzik eşliğinde evcil dostları ve sokak hayvanlarıyla Instagram reels videosu çekerek patili dostların sahnede olduğu içerikler üretti. Üretilen videoların paylaşımları içinse Purina yapacağı 12 ton mama bağışına ek 12 ton daha mama bağışında bulundu. Bunun sonucunda paylaşılan her içerik, sokaktaki ve barınaktaki patili dostlar için mama desteğine dönüştü. Hayvanseverleri ürettikleri içeriklerle projeye dahil eden kampanya ile hem 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne dikkat çekildi hem de yapılan paylaşımlarla sokaktaki dostlara fayda sağlandı.

nestle_bulten_purina_2

 

“8 yılda on binlerce patili dostumuza ulaştık”

Patili dostlar ve hayvanseverler için daha iyi ve yaşanabilir bir dünya yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol sözlerine şu şekilde devam etti; “Patili dostlarımız ile bir arada çok daha iyi olduğumuza inanıyoruz, bu yüzden hem dostlarımız hem de hayvanseverler için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fayda odaklı projelerle sokaktaki dostlarımızın yanındayız. #SenDePatile de bunlardan biri. 2015 yılından bu yana devam eden kampanya kapsamında şimdiye kadar binlerce hayvanseveri projemize dahil ederek sokaklardaki ve barınma merkezlerindeki on binlerce patili dostumuza ulaştık ve 124 ton mama bağışında bulunduk. Yıl boyunca barınma merkezi, dernek gibi kurumlara desteğimizi sürdürerek dostlarımızı bir an bile yalnız bırakmıyoruz. İnanıyoruz ki, yaşamımız patili dostlarımızla çok daha güzel.’’

nestle_bulten_purina_3

Nestlé Purina PetCare Hakkında

Nestlé Purina PetCare evcil hayvanların ve insanların birlikte daha iyi olduğuna inanır ve uygun beslenme ve bakım yoluyla evcil hayvanların daha uzun, daha mutlu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır. 120 yılı aşkın süredir Purina, en yüksek kalite ve güvenlik standartlarında yapılan besleyici ve lezzetli ürünler sağlamada öncülerden biridir. Purina'nın evcil hayvan tutkusu, evcil hayvan beslemesindeki ilerlemenin ötesine geçiyor ve 2016'da Purina PetCare Europe, evcil hayvan sahiplenilmesinin artırılması, iş yerinde evcil hayvanlar ve evcil hayvan obezite riskinin azaltılmasına yardımcı olunması dâhil evcil hayvanlar ve toplum üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak için 10 Purina in Society sözünü başlatmıştır. Purina portföyü Felix®, Friskies®,Purina ONE®, Gourmet® ve Pro Plan® dâhil olmak üzere en çok bilinen ve en sevilen evcil hayvan mamalarının çoğunu içerir.

Evcil hayvan ürünlerinin önde gelen global bir üreticisi olan Nestlé Purina PetCare, beslenme, sağlık ve zindelik alanlarında dünya lideri olan İsviçre merkezli Nestlé S.A.'nın parçasıdır.

Detaylı bilgi için:

Bilgi için: Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / [email protected]