Sort by
Sort by

Nestlé Purina PetCare

Nestlé Purina PetCare

Evcil hayvanlar ve sahipleri arasındaki yakın ilişkiyi anlayan bir şirket olarak Nestlé Purina PetCare, onların birlikte sağlıklı ve uzun bir hayatı paylaşmalarını sağlamayı kendine görev edinmiştir.  Evcil hayvanları hayat boyunca yanımızda olacak bir dost olarak gören Nestlé Purina PetCare 80 yıldan uzun süredir evcil hayvanların beslenmesinde dünya çapında öncü konumda bulunmakta ve kendini evcil hayvanların sağlıklı beslenmesine adamış çok sayıda gıda mühendisi, kimyager, hayvan davranışları bilimcisi, veteriner hekim, evcil hayvan beslenme uzmanı ve teknisyen bünyesinde bulundurmaktadır. Sahip olduğu bu uzmanlıklar ile Nestlé Purina evcil hayvanlara sağlıklı bir hayat sunmak için çok çeşitli diyetler geliştirmekte ve en yakın dostlarımızın sağlıklı koşullarda beslenerek yaşamasını sağlamaktadır.

Nestlé Purina PetCare araştırma ve geliştirme merkezlerinde kedi ve köpek beslenmesinde çığır açan buluşları sayesinde yeni ürünler geliştirilmekte ve evcil hayvan sağlığında önemli ilerlemeler kaydedilmektedir.  200 kediden 1’inin şeker hastası olduğu veteriner hekimler tarafından farkedilmektedir. Nestlé Purina beslenme uzmanları, yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren ve şeker hastası kedilerin glikoz seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olan özel bir diyet geliştirmiş, Purina Veterinary Diets® – Diabetes Mellitus (PVD DM®), bu alanda sektörde geliştirilen ilk diyet olma özelliği kazanmıştır. 

Nestlé Purina evcil hayvanlar ve sahipleri açısından en büyük sorunlardan bir diğeri olan obezite (aşırı kilo problemleri) problemlerine çözüm bulabilmek amacıyla da çalışmalar gerçekleştirmiştir. Araştırma 14 yıl süresince Purina PetCare Missouri Araştırma Merkezi’nde 48 Labrador Retriever ile ve tamamiyle köpeklerin beslenmesi ve onların yaşam standartları üzerine olan sonuçları değerlendirilecek şekilde gerçekleştirilmiştir. Böylece köpeği ideal vücut kondisyonunda tutacak şekilde beslemenin hem yaşlılık belirtilerini geciktirdiği gözlenmiş, hem de yaşam süresini yaklaşık 2 yıla kadar %15 uzattığı ispatlanmıştır.

Kedi ve köpeklerin değişen hayat evreleri (yavru, yetişkin, ileri yaş) ve hayat koşulları da  onların beslenme ihtiyaçlarını değiştirmektedir. Bu nedenle Nestlé Purina markası her evreye ve hayat stiline hitap eden farklı seçenekler içermekte, evcil hayvan sahiplerine bütçelerine ve kedilerinin/köpeklerinin ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri alternatifler sunmaktadır.

Nestlé Purina, seçkin, yenilikçi, besleyici, sağlıklı evcil hayvan ürünleri geliştirmekte olan dünya lideri konumundadır.

Pro Plan Hakkında