Sort by
Sort by

KSS Zirvesi’nden Nestlé Türkiye’ye İki Ödül Birden!

saglıklı adımlar
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında iki ödüle layık görüldü. 9 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödül Töreni’nde Nestlé DAMAK’ın TEMA Vakfı iş birliğiyle 10 yıldır sürdürdüğü “Fıstığımız Bol Olsun” projesi “Açlığa Son” kategorisinde Platin Ödülün sahibi oldu. Nestlé Türkiye’nin, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 8 yıldır devam eden “Sağlıklı Adımlar” Projesi ise “Sağlıklı Bireyler“ kategorisinde Gümüş Ödül kazandı.

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin Türkiye’de uzun yıllardır yürüttüğü iki önemli projesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nden iki büyük ödülle döndü. 16 projenin dereceye girdiği programda, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına değer katan şirketler ödüllendirildi.

9 Aralık akşamı düzenlenen online ödül töreninde, Nestlé Türkiye’nin, Nestlé DAMAK ve TEMA Vakfı iş birliği ile Türkiye’de 10 yıldır sürdürdüğü Fıstığımız Bol Olsun projesi, Açlığa Son ana kategorisinde Platin Ödülün sahibi oldu. Nestlé Türkiye ve Millî Eğitim Bakanlığı ortalığında yürütülen Sağlıklı Adımlar projesi ise Sağlıklı Bireyler kategorisinde Gümüş Ödülün kazananı oldu.

Geleceği Gözetmeye Kararlıyız


Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Sungu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, sürdürülebilir bir geleceğin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hem Sağlıklı Adımlar hem de Fıstığımız Bol Olsun, saha çalışanlarımızdan tepe yönetimine kadar tüm Nestlé Türkiye ailesinin katkısıyla bugünlere getirdiğimiz iki değerli projemiz. Sağlıklı Adımlar’ı 8 yıldır, Fıstığımız Bol Olsun’u ise 10 yıldır kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Bu ödüller bizim için; Ortak Değer Yaratma anlayışımız çerçevesinde doğru hedefler yönünde ilerlediğimizin anlamlı bir göstergesi. Bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirdiğimiz tüm uzun soluklu projelerde biz “iyi”yi rehber alıyoruz. Bu topraklarda 114 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak bugünü “iyi”leştirirken geleceği de gözetmeye kararlıyız.”

Sağlıklı Adımlar Projesi Hakkında:


Nestlé’nin, dünyada 86 ülkede uyguladığı ve bugüne kadar yaklaşık 20 milyon çocuğa ulaşan ‘Nestlé for Healthier Kids – Sağlıklı Nesiller için Nestlé’ programının bir parçası olan Sağlıklı Adımlar projesi, Türkiye’de Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 2012 yılından bu yana uygulanıyor. Çocukların dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve çevre konularındaki bilinç düzeyinin artırılması ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarına sahip olmalarının desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, üçüncü sınıf öğrencilerine sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında eğitim veriliyor. Sağlıklı Adımlar projesi ile bugüne kadar 17 ilde 172 okulda 117 bin öğrenciye, 234 bin aileye ve 4 bin öğretmene erişildi. Proje kapsamında bu yıl toplam 100 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Fıstığımız Bol Olsun Projesi Hakkında:


Nestlé DAMAK ve TEMA Vakfı iş birliğinde geliştirilen “Fıstığımız Bol Olsun” projesi, yaklaşık 210 bin kişinin geçim kaynağı olan Antep fıstığında, sürdürülebilir tarım uygulamaları ile verim ve kalitenin yükseltilmesini, bu yolla üreticilerin gelirlerinin artırılmasını ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. 2011 yılında başlatılan proje, üçüncü faz çalışmalarıyla devam ediyor.