Sort results by
Sort results by

Sağlıklı Adımlar’ın yeni dönem eğitmenleri göreve hazır

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
saglikli-adimlar-projesi

Sağlıklı Adımlar’ın yeni dönem eğitmenleri göreve hazır

Nestlé’nin 2012 yılında Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle başlattığı Sağlıklı Adımlar Projesi’nin 2019-2020 dönemi 5-7 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen temsilci öğretmen eğitim semineriyle başladı.

Yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak amacı ile çalışmalarını yürüten Nestlé’nin, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle yürüttüğü Sağlıklı Adımlar Projesi, Nestlé’nin dünya çapında bugüne kadar 86 ülkede 20 milyon çocuğa ulaştığı “Nestlé for Healthier Kids – Daha Sağlıklı Çocuklar için Nestlé” programının bir parçası olarak, ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında farkındalığını geliştirmeyi ve doğru alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor.

Projenin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı uygulamaları 5-7 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Silence Otel’de düzenlenen temsilci öğretmen eğitim semineriyle başladı.

Akademisyenlerden eğitim alan öğretmenler okullarındaki öğretmen ve velileri bilgilendirecek

Eğitimler proje paydaşları olan akademisyenler tarafından verildi. Sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda Fenerbahçe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, fiziksel aktivite konusunda ise Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Mehmet İnan ile Dr. Saime Çağlak Sarı projenin daha etkili uygulanması için temsilci öğretmenlere kapsamlı eğitimler verdi. Bir önceki dönem hayata geçirdikleri yaratıcı uygulamalarla projenin etkililiğini artırarak “İyi Uygulamalar Paylaşımı” yarışmasında ilk üçe giren öğretmenler de deneyimlerini aktardı.

Sağlıklı Adımlar temsilci öğretmen eğitim seminerine 17 ilden 86 ilkokul öğretmeni ve yaygınlaştırma faaliyetlerinden sorumlu olacak 17 il koordinatörü katıldı. Öğretmenler okullarına döndüklerinde diğer üçüncü sınıf öğretmenlerine özel yapılandırılmış bir eğitim verecekler. Aynı zamanda öğrenci velileri için sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında bir seminer düzenleyecekler. Eğitim öğretim dönemi boyunca uygulanacak projeyle ilkokul 3. sınıf öğrencilerine Hayat Bilgisi ile Beden Eğitimi ve Oyun derslerinde ulaşılacak.

Sağlıklı Adımlar projesiyle ilgili tüm bilgilere ve eğitim materyallerine www.saglikliadimlarprojesi.com adresinden ulaşılabiliyor.