Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé® Nesquik®in yeni geliştirilmiş formülünde kalsiyum içeriği artırıldı ve D vitamini eklendi

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Nīs 02, 2013

Nestlé® Nesquik®in yeni geliştirilmiş formülünde kalsiyum içeriği artırıldı ve D vitamini eklendi

Yeni Nesquik kahvaltılık gevreği denediniz mi? Çocukların sağlıklı büyümesine ve dengeli beslenmesine yardımcı olan çok sevdikleri Nesquik lezzeti, yeni geliştirilmiş formülüyle artık daha da besleyici. Karşı konulmaz tadıyla çocukların en çok sevdikleri kahvaltı seçeneklerinin başında gelen Nesquik tam tahıllı kahvaltılık gevreğin kalsiyum içeriği arttırıldı ve içeriğine D vitamini eklendi.

7 vitamin ve mineral içeren formülüyle Nestlé Nesquik, vücudun ihtiyacı olan demir, kalsiyum ve çocuklar için D vitamini ihtiyacının karşılanmasına yardımcı oluyor. Tam buğdayla üretilen ve iyi bir tam tahıl kaynağı olan Nestlé Nesquik kahvaltılık gevreklerin besin profilinin daha da iyileştirilmesi çalışmaları çerçevesinde Nesquik'in formülündeki kalsiyum içeriği arttırıldı (sütsüz %18 RDA /porsiyon) ve içeriğine D vitamini (sütsüz %19 RDA /porsiyon) eklendi.

Fiziksel ve zihinsel gelişimin çok hızlı olduğu büyüme çağında çocukların beslenmesi büyük önem taşıyor. Özellikle de kahvaltı bu dönemde vazgeçilmez öğünler arasında yer alıyor. Çocuklara kahvaltıyı sevdiren ve daha neşeli bir hale getiren Nestlé Nesquik tam tahıllı kahvaltılık gevrekler şimdi geliştirilen yeni formülü sayesinde içerdiği vitaminler ve mineraller ile çocukların ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerini karşılamada çok daha etkili. Nestlé Nesquik tam tahıllı içeriği ile de çocukların güne sağlıklı, aktif ve zinde bir başlangıç yapmalarını sağlıyor.

Nestlé Nesquik ile kahvaltılar hem daha besleyici hem de çok lezzetli…

Article Type