Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé ve Samsung, dijital beslenme ve sağlık konusunda iş birliği yapıyor

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Haz 27, 2016

Nestlé ve Samsung, sağlıklı yaşamaya dair yeni iç görüler geliştirmek amacıyla, beslenme biliminin ve dijital sensör teknolojilerinin potansiyelini keşfetmek için bir araştırma iş birliğine giriyor.

İki firma, bireylere beslenme, sağlık ve iyi yaşam hakkında önceleri mümkün olmayan bir kişiselleştirme sağlayan yeni bir dijital sağlık platformu geliştiriyor.

Buradaki amaç, kişilerin çoklu platformlar ve cihazlar yerine, basit ve tek bir platform kullanarak sağlıklarını ve zindeliklerini daha iyi şekilde yönetmelerini sağlamak.

Bu platformdaki ilk işlem, İsviçre'nin Lozan kentindeki Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü(NIHS) ve Kaliforniya'daki Silikon Vadisi'nde bulunan genel merkez olan Samsung Strateji ve İnovasyon Merkezi (SSIC) tarafından gerçekleştirilecektir.

Bu iş birliğinin uzun vadedeki hedefi, kişilerin kendi yaşam kalitelerini kendilerinin yönetebilmelerini sağlamak için "Internet of Things" teknolojisini (yaşamımızdaki cihazların birbirlerine bağlanma kabiliyetinin giderek artması) çığır açan beslenme bilimiyle birleştirmek.

İlk pilot çalışmalar 2017 yılının ilk dönemlerinde başladığında platformla ilgili daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor.

Yaşamı zenginleştiren teknoloji

Nestlé Teknoloji Başkanı Stefan Catsicas, "Bu işbirliğine sensör teknolojileri alanında bir dünya lideriyle girmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği, daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek isteyen kişileri destekleyen Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam stratejimizi ilerletecek." dedi.

Samsung Elektronik Cihaz Çözümleri Başkanı ve Strateji Sorumlusu Young Sohn ise şu ifadeleri paylaştı; "Bugün, günlük yaşamımızdaki cep telefonları, taşınabilir aygıtlar ve 'akıllı' evler gibi cihazlardan ve sensörlerden elde edilen verilerin, beslenmemizi ve faaliyetlerimizi anlamamıza yardımcı olabildiği ve bizi daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirebildiği bir çağda yaşıyoruz."

Article Type