Sort by
Sort by

Nestlé Türkiye’de iki üst düzey atama

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

 

İşviçre merkezli, 188 ülkede faaliyet gösteren dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin Türkiye’deki iki iş biriminde önemli atamalar gerçekleşti. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü görevini yürüten Burçin Alev Ekşi, Nespresso Türkiye Genel Müdürü görevine atanırken; Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin yeni Genel Müdürü ise Emre Kılıçal oldu.

Nestlé Türkiye’de Kahvaltılık Gevrekler ve Nespresso Türkiye iş birimlerinde üst düzey görev değişiklikleri gerçekleşti. Burçin Alev Ekşi, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren, Nespresso Türkiye Genel Müdürü olarak görev alacak. Ayrıca Ticaret Geliştirme Ekibi Lideri Emre Kılıçal da 1 Aralık 2023 itibarıyla Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmalarını yürütecek. 

Burçin Alev Ekşi Hakkında
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Burçin Alev Ekşi, hızlı tüketim sektöründe geniş tecrübesi sonrasında Nestlé Türkiye’deki kariyerine 2008 yılında  başladı. Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi’nde, Nescafé markasının yönetiminde farklı pozisyonlarda görev alan Ekşi, aynı zamanda Tüketici İletişimi ve Pazar İçgörüleri Müdürü rolünü de 2 yıl boyunca üstlendi. 2018’de İçecekler İş Birimi’ne geri dönen ve son dört yıldır Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Genel Müdürü görevini sürdüren Ekşi, 1 Aralık 2023 itibariyle Nespresso Türkiye’ye liderlik edecek.

nespresso-turkiye-genel-muduru-burcin-alev-eksi

 

Emre Kılıçal Hakkında 
Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Emre Kılıçal, ardından Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama ve Lojistik Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. İş yaşamına 2004 yılında Nestlé Türkiye’de MT (management trainee) olarak başlayan Kılıçal satış ve pazarlama fonksiyonlarında farklı yöneticilik tecrübelerinin ardından, 2013’te İsviçre’deki Çikolata ve Şekerleme stratejik iş birimine geçiş yaptı, daha sonra ise Türkiye pazarında satış yönetiminde artan sorumluluklar aldı. 2020 yılından bu yana Nestlé Türkiye’de Ticaret Geliştirme Ekip Lideri olarak görev alan Kılıçal, 1 Aralık 2023 itibariyle Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye iş birimine liderlik yapacak.

nestle-kahvaltilik-gevrekler-genel-muduru-emre-kilical

 

Nestlé Türkiye Hakkında
Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 1875 yılında süt bazlı bebek maması Farine Lactee ile Türkiye pazarına girdi. 1909 yılında Karaköy’de ilk satış ofisini açtı, 1927 yılında Feriköy’de ilk fabrikasını kurdu. Nestlé, 1933’te ilk fıstıklı çikolatası “DAMAK”, 1984’te ilk çözünür kahve “NESCAFE” ve 1986’da çocuklar için üretilen çikolatalı toz içecek “NESQUIK” gibi birçok kategoriye Türkiye’de öncülük etti. 1989’da ilk kahve kreması “COFFEE MATE” ve 2002’de ilk hazır kahve karışımı “NESCAFE 3’ü1 Arada” ürünleri ile yelpazesini geliştirdi. 2001 yılında Nestlé, Türkiye’de su pazarına “NESTLÉ PURE LIFE” ile girdi ve bunu 2006’da ERİKLİ Su ile birleştirdi. Nestlé, hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyetlerini genişletmeye devam ederek, 2007’de Novartis Tıbbi Beslenme Birimi’ni ve 2012’de globalde Pzifer Nutrition’ı satın alarak SMA bebek mamasını çalışmalarına kattı ve operasyonlarına tıbbi beslenmeyi de ekledi. 2020 yılında, Nestlé Health Science iş birimi ile Türkiye’nin ilk ve dedike Medikal Beslenme Fabrikası’nın temellerini attı. Bugün Türkiye’de 11 farklı kategoride 800’ü aşkın ürünü ve 50’ye yakın markasıyla faaliyet gösteren Nestlé, Bursa’daki beş fabrikasında üretim ve ihracat faaliyetlerine devam ediyor.