Sort by
Sort by

“Tüketici Ürünleri Forumu”’nun Yeni Eşbaşkanı Nestlé CEO’su Paul Bulcke oldu

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Dünyanın en önemli iş forumlarından biri olan ve tüketici ürünleri alanında en büyük üreticilerle perakendecileri bir araya getiren Tüketici Ürünleri Forumu’nun (CGF) eşbaşkanlığına Nestlé CEO’su Paul Bulcke seçildi. Üretim ve perakende alanından birer yöneticinin eş başkanlıklarını yürüttükleri forumun perakende alanından yeni yöneticisi ise uluslararası perakende grubu Royal Ahold’un CEO’su Dick Boer oldu.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da 4’ncüsü yapılan Tüketici Ürünleri Forumu’nun bu yılki zirvesi 12-14 Haziran 2013 tarihlerinde Tokyo’da gerçekleştirildi. Bu yıl forumda tüketici ürünleri alanında 70 ayrı ülkeden 400 büyük şirketin en üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

2009 yılında kurulan ve önceki dönem eşbaşkanlık görevlerini Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent ile Pick ‘n’ Pay CEO’su Gareth Ackerman’ın üstlendiği Forum’un 5 stratejik önceliği bulunuyor. Tüketici ürünleri sektörünün geleceğine işaret eden bu 5 öncelik arasında; yükselen trendler; sürdürülebilirlik; sağlık ve güvenlik; operasyonel mükemmeliyet; bilgi paylaşımı ve insanların gelişimi konuları yer alıyor. Zirvenin, Küresel Gıda Güvenliği Oluşumu “Global Food Safety Initiative” başlıklı programı ise 26 Haziran’da Çin’in Beijing şehrinde gerçekleşecek.

Nestlé CEO’su Paul Bulcke, bu önemli göreve gelişinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Günümüz toplumunda çok sayıda sorunla boğuşuyoruz. Bunlara sürdürülebilir çözümler üretebilmek için tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde çalışarak bazı öncelikler tarif etmek durumundayız. Bu bakımdan giderek artan bir öneme sahip olan, ‘daha iyi işle daha iyi yaşam’ vizyonunu sonuna kadar desteklediğim Tüketici Ürünleri Forumu’na hizmet sunabileceğim için büyük bir heyecan duyuyorum.”