Sort by
Sort by

NESFIT, “PEMBE KURDELE”’ KAMPANYASININ 10.YILINDA DA 10 BİNLERCE KADINA DESTEK OLUYOR

nestle_bulten_kurdele
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nesfit, 10. yılını dolduran ve Türkiye’de MEMEDER ile birlikte yürüttüğü “Pembe Kurdele” projesi kapsamında meme sağlığı için farkındalık kampanyasıyla on binlerce kadının hayatına dokunmaya devam ediyor. Bu yılki iş birliği kapsamında Nesfit, MEMEDER ve Migros meme sağlığı farkındalığının ve rutin meme kontrolü alışkanlığının düşük olduğu tespit edilen illerde son iki yılda tarama yaptırmamış 1000’i aşkın kadına ulaşarak düzenli kontrolün ve erken teşhisin önemini hatırlatacak. Sadece Migros mağazalarında ve Migros Sanal Market’te satışa sunulan Nesfit’in Pembe Kurdele paketlerini alan tüketiciler, MEMEDER aracılığı ile projeye katkıda bulunabilecek.

Pozitif, aktif bir hayatı ve dengeli beslenmeyi destekleyen Nesfit, ürünleri ile olduğu kadar sağlıklı yaşamı odağına alan farkındalık çalışmalarıyla da tüketicilerinin hayatına dokunmayı sürdürüyor. 

Kadınların, meme sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla yanında yer alan Nesfit, Pembe Kurdele projesinin 10. yılında hedeflerini büyüterek MEMEDER ile birlikte meme sağlığı farkındalığının düşük seyrettiği Muş, Van ve Gaziantep’te 1000’i aşkın kadına ulaşarak düzenli kontrolün ve erken teşhisin önemini hatırlatacak. “Meme Sağlığı Farkındalık Ayı” olan Ekim ayında başlayacak proje kapsamında bu illerdeki kadınların meme sağlığı farkındalığı artırılacak.

Nesfit, paydaşlarını ve tüketicilerini de kampanyaya dahil ediyor

Nesfit, Meme Kanseri Farkındalık Ayında “Pembe Kurdele’’ kampanyasının en büyük destekçisi olan tüketicilerini, meme sağlığı alanındaki bilimsel araştırmalarının yanı sıra son derece önemli saha çalışmaları da yürüten MEMEDER’e katkıda bulunmaya çağırıyor. Sadece Migros mağazalarında ve Migros Sanal Market’te satışa sunulacak Nesfit’in Pembe Kurdele paketlerini alan tüketiciler, MEMEDER aracılığı ile projeye katkıda bulunabilecek. Tüketiciler proje ile ilgili detaylara Nestlé Kahvaltılık Gevrekler websitesi ve Migros Sanal Market üzerinden ulaşabiliyor.

Nesfit, ayrıca ürünlerinde kullandığı tam tahılları, yulaf, buğday ve meyveleri tedarik ettiği illerdeki kadın üreticilerini de bu yıl projeye dahil etti. Bu illerdeki kadın üreticilere MEMEDER aracılığıyla organize edilecek uzman hekimler tarafından meme sağlığı, sağlıklı beslenme ve aktif bir yaşam tarzının önemi konularında farkındalık eğitimleri verilecek.

nestle_bulten_nesfit2

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Kadınların hayattaki tutkularını destekliyor, bütünsel sağlığa inanıyoruz. Meme sağlığı farkındalığı da misyon edindiğimiz konulardan biri. Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla ülkemizde farkındalığın artmasını destekliyor, kadınları düzenli meme kontrolüne teşvik ediyoruz. MEMEDER ile yürüttüğümüz çalışmalarla bugüne kadar 50 bin kadına dokunduk, binlerce kadını meme sağlığı konusunda bilgilendirdik. Bu yıl, hedefimiz araştırmalarda farkındalığın düşük olduğu tespit edilen illerde 6 ay gibi bir sürede bini aşkın kadına ulaşabilmek.

Ürünlerimizde emeği bulunan kadın üreticilerimizi ve tüketicilerimizi de hareketimize dahil ederek yeni bir adım daha atıyor ve projemizin kapsamını her yıl daha da geliştirmeyi arzu ediyoruz’’ dedi.

 

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, “Türkiye’de kadınlarda sıkça görülen meme kanseri, farkındalık sağlanması halinde korunma imkanı olan, erken tanısı ve tedavisi mümkün bir hastalık. Ülkemizde her 4 kadın kanserinden biri meme kanseri. Meme kanseri erken tanı ve tarama alt kurulu raporuna göre, Türkiye’nin Doğu illerinde diğer bölgelere göre yüzde 60 oranında düşük bir farkındalık söz konusu. Meme sağlığı konusunda farkındalık, düzenli elle muayene ve mamografik tarama yaptırmak hem yaşam kalitesini önemli ölçüde artırıyor, hem de meme kanseri riskini azaltabiliyor. Pembe Kurdele projesiyle Türkiye çapında bugüne kadar Nesifit ile birlikte önemli çalışmalar yaptık. Farkındalık alanında atılan adımlar, bu konunun belki de en kritik başlangıç noktası’’ dedi. 

 

Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman, “Migros olarak, ekosistemimiz içerisinde yer alan tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile birlikte toplum sağlığına yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şimdi de Nesfit, Migros ve MEMEDER iş birliğinde meme sağlığı farkındalık projesinin bir parçası olacağız. Müşterilerimizin Migros mağazalarından ve Migros Sanal Market üzerinden aldıkları her Nesfit Pembe Kurdele ürünü, MEMEDER aracılığı ile kadınların meme sağlığı konusunda bilinçlenmesine ve erken tanının öneminin anlatılmasını katkıda bulunacak. Migros olarak paydaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz projeler ile bugüne kadar binlerce insanın hayatına dokunduk, dokunmaya da devam edeceğiz’’ dedi.

 

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Hakkında

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin 30 yılı aşkın bünyesinde bulunan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, Türkiye’deki faaliyetlerine 1998 yılında başladı. 2011 yılından itibaren Türkiye’de üretim yapmaya başlayan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler’in bugün Bursa’da 2 üretim tesisi bulunuyor. Ürün çeşitliliği ile sektörde öncü konumda bulunan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, 5 kategoride 10 markayı tüketicileriyle buluşturuyor. Güne lezzetli ve enerjik bir başlangıç yapmak isteyen tüketicilerine besleyici ve pratik öğün alternatifleri sunan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, ürün reçetelerini durmaksızın geliştiriyor ve tam tahılları öğünlere taşıyor. Kahvaltının gücüne inanan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler; NESQUIK®, NESFIT®, GOLD® CORN FLAKES, GOLD® HONEY FLAKES, CHOKELLA®, CHEERIOS® ve NESTLÉ MÜSLİ® markalarıyla her yaştan tüketiciye ulaşıyor.

nestle_bulten_nesfit1

 

Memeder Hakkında

Meme Sağlığı Derneği “MEMEDER”, meme sağlığı hakkında toplumu bilgilendirmek, güncel bilimsel bilgilerüretmek, paylaşmak ve kanserli hastalara sosyal, bilimsel ve psikolojik yönden destek olmak amacıyla 2007’de İstanbul’da meme kanseri alanında çalışan bilim insanları ve meme kanserini deneyimlemiş hasta ve yakınlarıyla kurulmuştur. 2016’da “Kamuya Yararlı Dernek” statüsü alan MEMEDER, gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarıyla Türkiye’de mamografik tarama yaşının 50’den 40’a indirilmesine rehberlik etmiştir. İstanbul Bahçeşehir’de 2009’dan beri faaliyette olan bağımsız Meme Sağlığı Merkezinde, 11 yılda 10 bin’e yakın kadına her iki yılda bir kez ücretsiz meme muayenesi, 21bin mamografik tetkik yapılmıştır. Taranan semptomsuz 40-69 yaş grubundaki kadınlardan 146’sına erken tanı konulmuş, etkin tedaviler ile sağlıklı ve mutlu olarak yaşamlarına devam edebilmeleri sağlanmıştır.