Sort by
Sort by

Nespresso Yeni “World Explorations” Serisi İle Her Fincanda Yeni Bir Lezzet Yolculuğu Yaşatıyor

World Explorations Gorsel
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Cape Town, Tokyo, Stockholm, Vienna, Shanghai ve Buenos Aires gibi ünlü şehirlerden ilham alan Nespresso’nun yeni Lungo kapsülleri ile dünyayı keşfedin!

Nespresso, dünyanın farklı şehirlerinden aldığı ilhamla “Lungo” serisini baştan yaratıyor. Dünyanın değişik kahve içme geleneklerini keşfetmeye hevesli kahveseverler artık, Nespresso “World Explorations” serisi ile kahvenin tadını eşsiz bir keyifle çıkarıyor.

Yenilenen Lungo koleksiyonundaki kapsüllerini; Cape Town, Tokyo, Stockholm ve Vienna şehirlerinin kahve içim alışkanlıkları ile eşleştiren Nespresso’nun “World Explorations” serisine eklenen iki yeni kapsül ise ilhamını Shangai ve Buenos Aires'ten alıyor.

Yoğun “Cape Town Envivo Lungo” ve “Stockholm Fortissio Lungo”nun yanı sıra; daha dengeli “Vienna Linizio Lungo” ve “Tokyo Vivalto Lungo”dan oluşan “World Explorations” serisinin tat profilleri, yeni kapsüller “Shanghai Lungo” ve “Buenos Aires Lungo” ile tamamlanıyor. Bu yeni kapsüller esin kaynağını, Asya ve Güney Amerika’nın karakteristik kahve içim kültüründen alıyor.

Kenya, Çin ve Endonezya Arabika tanelerini birleştiren belirgin hafif kavrulmuş karışımı ile “Shanghai Lungo” Asya kahve kültürünü kusursuz bir şekilde yakalıyor. Aromasında dut notaları içeren ve hafif asiditesi olan bu kahve, Lungo olarak hazırlandığında (110 ml) yerel halktan biri gibi deneyimlenebiliyor. Kahveseverler, “World Explorations” serisine yeni eklenen “Buenos Aires Lungo”yu bol süt ve şeker ilave ederek yine Lungo olarak hazırlayıp tükettiğinde ise, bir Buenos Airesli gibi şehrin tatlı - sütlü bir lezzete sahip, yumuşak ve uzun uzun içilen kahve geleneğine saygı duruşunda bulunuyor. “Buenos Aires Lungo”, tahıl ve tatlı mısır dokunuşlarını damakta hissettirmek için hafifçe kavrulmuş Kolombiya Arabika tanelerini, Uganda Robusta’sı ile harmanlıyor.

Yenilenen seride, “Cape Town Envivo Lungo” ise Güney Afrika’nın zaman içinde yerel lezzetlerini şekillendiren Asya kahvelerine olan tercihini yansıtıyor. Bu tam gövdeli Lungo’nun keskin ve acı dokunuşlu tadı, bir damla süt ile hafifletilerek gerçek bir Cape Townlu gibi keyfi çıkarılabiliyor. İsveç kahvesinin aromatik profili ile yeniden yaratılan “Stockholm Fortissio Lungo”nun, yoğun ve tatlı aroması ile bir tabak tarçınlı çörek eşliğinde tüketilmesi tavsiye ediliyor.  Bu müthiş ikili, kahve tutkunlarına İsveç’in yerel halkının kahve içim kültürünü deneyimleme fırsatı sunuyor. Dengeli ve zarif aromalı kahveleri sevenler için Japon geleneğinden esinlenilen “Tokyo Vivalto Lungo” ise, rafine aroması ile Japon tat profilini kusursuz bir noktada yakalıyor. Japon kahve içim geleneğinin keşfedilmesi için bu kahvenin Lungo olarak hazırlanıp, keyfine varılması öneriliyor. Vienna’nın kahve evleri geleneğinden esinlenilen “Vienna Linizio Lungo”, malt ve aromatik notalarıyla dikkat çekiyor. Bir Vienna sakini gibi hissetmek için kahvenin Lungo olarak hazırlanıp üstüne sıcak su ilave edilerek yumuşatılması ve bu dengeli lezzetin bir dilim kek ile keyfine varılması tavsiye ediliyor. Damak tadını geliştiren ve kahve bilgilerini zenginleştiren “World Explorations” serisi, aromalarında saklı tatminkar notaları ile her fincanda yeni bir lezzet yolculuğu yaşatıyor.

Kahve deneyiminde dünyanın farklı noktalarında yaşanmışlık hissini veren “World Explorations” serisi, Sevgililer Günü’nü evde geçiren kahveseverleri lezzet duyuları aracılığıyla istedikleri şehre götürüyor. Yeni seri, tek tuşla çeşitli kahveleri pratik bir şekilde hazırlayan modern tasarımlı “Nespresso Gran Lattissima” ile 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi olarak oldukça cazip bir alternatif oluşturuyor. Nespresso “World Explorations” serisi 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren Boutique noktalarında ve https://tr.buynespresso.com internet adresinde yerini alıyor.

Nespresso Türkiye Boutique’ler:

Nişantaşı Boutique: Abdi İpekçi Cad. No:11, Nişantaşı

Bağdat Caddesi Boutique: Bağdat Cad. No:351

Zorlu Center Boutique: Zorlu Center Meydan Katı (0), Beşiktaş

Akasya Boutique: Akasya 1. Kat, Üsküdar

Kanyon Boutique: Kanyon Kat: -1, Levent

İstinyePark Boutique: Giriş Katı (0), Sarıyer

Vadistanbul: Giriş Katı (0), Sarıyer