Sort by
Sort by

Nestlé Gönüllülerinden 160 Milyon İyilik Adımı

Nestlé Gönüllülerinden 160 Milyon İyilik Adımı
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye’nin çalışanlarından oluşan Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, hayatın her alanını iyileştirmeye yönelik çalışmalarıyla 2021 yılı boyunca yaklaşık 160 milyon iyilik adımı attı. Adımlarını Help Steps üzerinden Gıda Kurtarma Derneği ve Her Eve Bir Pati Derneği’ne bağışlayan gönüllülük kulübü ayrıca, Kalben Derneği iş birliğiyle onlarca çocuk için kukla hazırladı.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin Ortak Değer Yaratma anlayışı doğrultusunda 2019 yılından beri aktif rol alan Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, 2021 yılında da iyiliği şirket dışında yaymaya devam etti. Pandemi döneminde sosyal sorumluluk çalışmalarını güncel koşullara uyarlayan Kulüp, yıl boyunca pek çok alanda değer yaratan çalışmalara öncülük etti. Binlerce gönüllü, değer yaratan adım uygulaması Help Steps iş birliğiyle 22 Nisan Dünya Günü’nde Gıda Kurtarma Derneği ile ailelerin gıda ihtiyacının karşılanmasına destek oldu. Gönüllüler ardından Türkiye’de yaşanan afetlerde etkilenen ve Her Eve Bir Pati Derneği’nde bakıma alınan hayvanlar için bağış kampanyası gerçekleştirdi. Şirket dışından gönüllülerin de katılımlarıyla artan motivasyon ile kampanyalar kapsamında 160 milyon adım derneklere bağışlandı.

Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, 22 Mart Dünya Su Günü’nde ise Nestlé Waters ve Su Sanat Kukla Atölyesi iş birliğinde online kukla yapımı atölyesi düzenledi. Atölye kapsamında su şişeleri değerlendirilerek kuklaya dönüştürüldü. Gönüllülerin atölye kapsamında çoraptan yaptığı kuklalar ise çocuklara ulaştırılmak üzere Kalben Derneği’ne bağışlandı.  

Gönüllülerimiz, Yarattığımız Değeri Büyütüyor

Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü’nün üç yıldır tüm Nestlé ailesine ilham verdiğini ifade eden Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, “Nestlé’nin Ortak Değer Yaratma anlayışı doğrultusunda bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegenimiz için fayda yaratmayı her zaman önceliklendiriyoruz. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübümüz ise ortaya koyduğu ilham veren çalışmalarla, yarattığımız bu değeri katbekat büyütüyor. İyilik ve dayanışmayı, hayatın her alanında bir yaşam pratiği haline getiren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor ve herkesin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyorum” dedi.