Sort by
Sort by

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, binlerce çocuğun eğitimine destek oluyor

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, Migros iş birliği ve SosyalBen Vakfı partnerliği ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. “Binlerce çocuğa eğitim yolculuklarında destek olma” amacıyla başlatılan projenin ilk fazında, SosyalBen Vakfı’nın uzman ekibi tarafından hazırlanan eğitim kitleri Türkiye’nin farklı noktalarında öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki çocuklara ulaştırılıyor.

Nestlé çatısı altındaki Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, çocukların dengeli beslenerek ve eğlenerek büyümesini amaçlayan markası NESQUIK®’in öncülüğünde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ailesi, perakendenin öncü kuruluşu Migros ile desteğe ihtiyaç duyan bölgelerde yaşayan çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına katkı sağlayarak çocukların eğitimine destek olma yolunda güç birliğine gidiyor.

Çocukların hayata sağlıklı bir başlangıç sağlaması ve keyifle büyümeleri hedefiyle ortaya çıkan proje, iki fazda gerçekleşecek. Projenin ilk fazında, SosyalBen Vakfı uzmanlığıyla hazırlanan “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve Migros tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki köy okullarında öğrenim gören binlerce çocuğa ulaştırılacak. 7-11 yaş aralığındaki çocukların okuma yazmaya hazırlık becerilerini desteklemek üzere hazırlanan eğitimin içeriğinde; okuma yazma etkinliğinin uygulama yöntemleri ve çeşitli aktiviteler yer alacak, çocukların okulda, sınıfta ve evde gerçekleştirebileceği faaliyet ve egzersizler paylaşılacak. Kitin içerisinde çocukların yaş ve gelişim seviyelerine uygun kitap setinin yanı sıra; etkinliklerin uygulamalarını hem yazılı hem de videolu olarak anlatan bir bilgi kitapçığı da gönderilecek. Çocukların teknolojiyi bilgiye erişmek amacıyla kullanımlarını desteklemek amacıyla, QR kodları kullanılarak ulaşılacak videolardaki etkinlikler çocuklarla paylaşılacak. Gönderimlerin tamamlanması sonrasında SosyalBen Vakfı tarafından gerçekleştirilecek atölyelerde; çocukların kendilerini ifade etme, ekip çalışması, yaratıcılık, iş birliği gibi konularda da kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, SosyalBen Vakfı partnerliği ve Migros iş birliğiyle gerçekleşen sosyal sorumluluk projesinin ortaya çıkışı ve amaçları ile ilgili şunları söyledi: “Nestlé’nin ‘Ortak Değer Yaratma’ anlayışıyla içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamak, işimizin odağında yer alıyor. Bugünün değerlerini geleceğe taşıyacak yeni kuşakların eğitiminin her şeyden öncelikli olduğuna inandığımızdan dolayı da bu projenin üzerine titizlikle eğiliyoruz. Çocukların sosyal kimliklerini geliştirerek, özgüvenli ve daha mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayan SosyalBen Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden mutluluk duyuyoruz. Bu projede yanımızda olan iş ortağımız Migros’a, değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Herkesi, çocukların eğitimini destekleyen ve başarıya giden yolda onların yanında yer almayı amaçlayan projemize katılmaya davet ediyoruz. Bu projeyle binlerce çocuğumuza destek eli uzatmayı hedefliyoruz.” dedi.

Burçin Alev Ekşi


Tüketiciler, Migros’tan aldıkları her NESQUIK, NESFIT® ve CORN FLAKES® paketiyle çocukların eğitimine destek veriyor

Binlerce çocuğa eğitim yolculuklarında destek olmayı amaçlayan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, projenin etkisini artıracak ek kampanyayla tüketicileri de iyilik hareketine dahil ediyor. 2021 Eylül-Aralık ayları arasında Migros mağazalarında satışa sunulacak NESQUIK, NESFIT ve CORN FLAKES kahvaltılık gevrek paketlerinden satın alanlar, projeye bağışta bulunmuş olacak. Bu sayede tüketiciler, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki köy okullarında öğrenim gören binlerce çocuğun eğitimine destek verecek.  

SosyalBen Vakfı çocukların kişisel gelişimlerine katkı yapacak saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiriyor

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, Migros ve SosyalBen Vakfı iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “SosyalBen Vakfı olarak edindiğimiz fiziksel saha deneyimlerimizle Mart 2020’de e-SosyalBen markamızı kurduk. Çocukların teknolojiyi üretim odaklı kullanmaları adına gerçekleştirdiğimiz e-SosyalBen dijital faaliyetlerimizle iş birliklerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu paylaşıyoruz.  Etkin öğrenmenin farklı metotlar ve uzman deneyimi ile çocuklarla buluşturulması kapsamında, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ile bir araya geldik. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler iş birliği ile binlerce çocuğun gelişimine destek olacak proje kapsamında, öğrenmede fırsat eşitliğinin yaratılması adına zaman ve mekândan bağımsız olarak ülkemizin farklı coğrafyalarındaki SosyalBen çocuklarına ulaşacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.”

Ece Çiftçi


SosyalBen Vakfı; yaşıtlarıyla eşit imkanlarda nitelikli eğitime erişemeyen çocukların 8 temel atölye kapsamında yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen fiziki ve dijital saha çalışmaları gerçekleştiriyor. Vakıf, gönüllülüğün küçük yaşlardan itibaren öğrenilen bir sorumluluğa dönüşmesi için çocukların girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi hedefleyerek, çocuk gönüllülük çalışmasını yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak öne çıkıyor.