Sort by
Sort by

Nestlé Professional Türkiye'de Üst Düzey Atama

Lorenzo Vigano
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Lorenzo Viganò, Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

Ev dışı tüketim alanında müşterilerine yaratıcı ve kârlı çözümler sunan, dünyanın lider gıda şirketi Nestlé'nin uzman iş birimi Nestlé Professional'da üst düzey bir atama gerçekleşti. Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Lorenzo Viganò, Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Lorenzo Vigano

Nestlé'deki kariyerinde çeşitli roller üstlenen Lorenzo Viganò, en son Nestlé Professional Avrupa Bölgesi İçecekler Başkanı olarak görev yaptı. Lorenzo Viganò, bir Hızlı Tüketim Ürünleri şirketinin üst düzey satış ve pazarlama pozisyonlarında geçen 20 yılı aşkın başarılı kariyer yolculuğunun ardından, Nestlé Professional Süper Premium İçecekler bölümüne liderlik etmek üzere 2012 yılında Nestlé İtalya'ya katıldı. 2013 yılında Nestlé Professional İtalya'nın Genel Müdürü olarak görevlendirildi; portföyü şekillendirerek ve organizasyonu odaklayarak, iş birimin dönüşümünü başarıyla yönetti. 2015 yılında başladığı en son görevinde, Viganò; Küresel Kahve İş Stratejisini oluşturmak için Stratejik İş Birimi ile aktif bir çalışma yürüttü ve Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi İçecek İş Birimi’ni başarıyla yöneterek, dönüştürdü. Nestlé'deki 11 yıllık başarılı kariyerinde Viganò, yüksek büyüme hedeflerini oluşturmak için Bölgesel Kahve Hedef Planı ve Çoklu Kanal stratejisinin yaratılmasında önemli rol oynadı. B2B müşteri ve kanal odaklı içecek çözüm konseptleri geliştiren, tüketici deneyimini yükselten Lorenzo Viganò; sürdürülebilirlik ve e-ticareti mümkün hale getirerek Nestlé Professional İçecekler İş Birimi’ne güçlü katkılar sağladı. Lorenzo Viganò ayrıca, kapsayıcı ve açık bir kültüre sahip yüksek performanslı bir ekip oluşturarak, Nescafé ve Starbucks için dijital destekli ezber bozan yeni bir iş modelinin tasarlanmasına da katkı sağladı.

Lorenzo Viganò, Mayıs 2023'ten itibaren Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Nestlé Professional Türkiye Hakkında:

Ev dışı tüketim sektöründe lider konumdaki şirketlerden Nestlé Professional, dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin uzman iş birimi olarak sektörün gelişimi için ilham verecek ürünler üretmeye ve yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye’de 25. yılını dolduran Nestlé Professional, Nescafé ve We Proudly Serve Starbucks marka çatıları altında kahve içecek çözümleri ile; Nestlé, Nestlé 1927, Maggi, Docello, Chokella marka çatıları altında ise yiyecek çözümleriyle pazarda yerini alıyor. Restoran, otel, kafe, kantin, ofis ve sinema gibi tüketicilerin yerinde ürün tükettiği kanallarda Türkiye’nin ve dünyanın en hızlı büyüyen pazar liderlerinden bir tanesi olmayı hedefliyor. Nestlé Professional, “Daha Fazlası Mümkün” söylemiyle çıktığı yolda müşterilerine yaratıcı, kârlı yiyecek ve içecek çözümleri sunarak, büyüme yolculuklarında iş ortaklarına eşlik etmeye ve ilham vermeye devam ediyor. Nestlé Professional’a dair güncel bilgileri nestleprofessional.com.tr web sitesinden veya @nestleprofessional_tr Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Nestlé Professional hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Dude Table Gastronomi Pazarlama Ajansı iletişim ve medya sorumlusu Gülçin Gökdere ile [email protected] mail adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.