Sort by
Sort by

Nestlé Türkiye Çalışan Dostu Uygulamalarını Genişletiyor

köpeğe sarılmış ve evde çalışan Nestle çalışanı
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye, çalışan dostu uygulamaları ile ekiplerinin hayatına değer katmaya devam ediyor. Yaz döneminin geleneksel “Esnek Cuma” uygulamasına geçen şirket, hafta sonu tatiline bu yıl da Cuma 14.00’te başlıyor. Şirket, aynı zamanda uygulamalarının kapsamını genişleterek, hibrit model çalışma sistemini Temmuz-Ağustos aylarında uzaktan çalışma modeline dönüştürdü.

 

 

“İnsana Değer” yaklaşımını işin kalbine koyan Nestlé, her bir çalışanının yaşamında fayda sağlayacak bir etki yaratmayı arzu ediyor. Bu doğrultuda çalışma sürelerini verimli ve keyifli hale dönüştüren şirket, çalışma modeli kapsamında çalışanlarını destekleyici olanaklarını artırıyor. Nestlé Türkiye Merkez Ofisi'nde ekiplere hibrit ve esnek çalışma düzeni sunuluyor. 

Yaz Dönemi Çalışma 4 Buçuk Gün

Geçmiş yıllarda başlattığı “Esnek Cuma” uygulamasını bu yıl da sürdüren Nestlé Türkiye’nin, yaz boyunca devam edecek programı kapsamında Cuma günleri çalışma saatleri 14.00’te tamamlanıyor. Hafta sonu tatilini erken başlatan uygulama sayesinde çalışanlar, Cuma günleri öğleden sonralarını tamamen kendilerine, ailelerine ve sevdiklerine ayırabiliyor.

Çalışanların Mutluluğunu Önceliklendiriyor

evde çalışan Nestle çalışanı

Ekipler aynı zamanda uzaktan çalışma modeli ile bu yıl Temmuz-Ağustos aylarında istediği yerden çalışmalarına devam edebiliyor. Şirketin yaz dönemindeki uzaktan çalışma sisteminin Eylül ayı itibari ile her Cuma günü için de geçerli olacağını dile getiren Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Oktay Cömert sözlerine şu ifadelerle devam etti; “Değişen iş dünyası kurallarıyla çalışanlarımızın dinamik bir iş-sosyal hayat ritmi yakalamalarını istiyoruz. Bu doğrultuda her yıl güncellediğimiz çalışma modelimiz ile çalışanlarımızın mutluluğunu önceliklendiriyor ve verimli bir iş ortamı sunuyoruz. Bunun sonucunda da ofis içerisindeki sinerjimizi ve çalışanlarımızın memnuniyetlerinin artığını gözlemliyoruz.”

 

Nestlé Türkiye Hakkında:

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 1875 yılında süt bazlı bebek maması Farine Lactee ile Türkiye pazarına girdi. 1909 yılında Karaköy’de ilk satış ofisini açtı, 1927 yılında Feriköy’de ilk fabrikasını kurdu. Nestlé, 1933’te ilk fıstıklı çikolatası “DAMAK”, 1984’te ilk çözünür kahve “NESCAFE” ve 1986’da çocuklar için üretilen çikolatalı toz içecek “NESQUIK” gibi birçok kategoriye Türkiye’de öncülük etti. 1989’da ilk kahve kreması “COFFEE MATE” ve 2002’de ilk hazır kahve karışımı “NESCAFE 3’ü1 Arada” ürünleri ile yelpazesini geliştirdi. 2001 yılında Nestlé, Türkiye’de su pazarına “NESTLÉ PURE LIFE” ile girdi ve bunu 2006’da ERİKLİ Su ile birleştirdi. Nestlé, hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyetlerini genişletmeye devam ederek, 2007’de Novartis Tıbbi Beslenme Birimi’ni ve 2012’de globalde Pzifer Nutrition’ı satın alarak SMA bebek mamasını çalışmalarına kattı ve operasyonlarına tıbbi beslenmeyi de ekledi. 2020 yılında, Nestlé Health Science iş birimi ile Türkiye’nin ilk ve dedike Medikal Beslenme Fabrikası’nın temellerini attı. Bugün Türkiye’de 11 farklı kategoride 800’ü aşkın ürünü ve 50’ye yakın markasıyla faaliyet gösteren Nestlé, Bursa’daki beş fabrikasında üretim ve ihracat faaliyetlerine devam ediyor.

 

Bilgi için: Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / [email protected]