Sort by
Sort by

Nestlé Türkiye Dünya Çevre Günü’nü 140 Bin Fidanla Kutluyor

Nestle Hatıra Ormanı Kayseri
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye, “Generation Regeneration” eylem planı ile gezegen için fayda yaratan ve yaşamın her alanına dokunan çalışmalarına yenilerini ekliyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, TEMA Vakfı aracılığıyla 140 bin fidan ile Ordu ve Kayseri’de Nestlé Hatıra Ormanları’nı oluşturdu. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü ise Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) Help Steps üzerinden 27 milyon adım bağışladı. Atılan adımlarla ormanlık alanlarda yaşayan yerel halka orman yangıları ile ilgili “Temel Afet Önleme ve Bilinçlendirme Eğitimi” verilecek.  

Çevre Günü2


Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, “Ortak Değer Yaratma” anlayışı ile   ekolojik düzeni koruyup geliştirmeye ve tüm canlıların hayatlarını iyileştirmeye devam ediyor.  Sürdürülebilirliğin ötesine geçmeyi hedefleyen Şirket, gezegenin geleceği için yenileyici gıda sistemine geçişi desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Generation Regeneration” eylem planı çatısı altında bir adım daha attı. Bugünün ve geleceğin dünyasına karşı duyduğu sorumlulukla Nestlé Türkiye, doğal varlıkları ve yaşam döngüsünü korurken, orman varlığını artırmak için de faaliyetlerini sürdürüyor. Yarınlara sürdürülebilir bir dünya bırakma amacı doğrultusunda, TEMA Vakfı aracılığıyla Ordu ve Kayseri’de 140 bin fidan ile Nestlé Hatıra Ormanları’nı oluşturdu. Dikilen fidanlar, 30 yaşına gelene kadar doğaya yaklaşık 8 bin ton oksijen sağlamış olacak. 

Zeynep Sungu2


Nestlé, Küresel Çapta 200 Milyon Ağaç Dikmeye Söz Verdi  

Geleceği tehdit eden konulardan biri olan iklim krizi ile mücadelede herkese sorumluluk düştüğünü belirten Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, “Sürdürülebilir bir gelecek yaratma hedefiyle Nestlé olarak sadece gezegenimizi iyileştirmek ve etkimizi azaltmanın değil, gezegenden aldıklarımızı geri vermenin de yeni yollarını arıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda ‘Generation Regeneration’ çatısı altında küresel çapta 2030 yılına kadar 200 milyon ağaç dikeceğimize söz vermiştik. Verdiğimiz söz doğrultusunda TEMA Vakfı aracılığıyla Ordu’da ve Kayseri’de 140 bin fidan ile Türkiye’deki ilk Nestlé Hatıra Ormanlarımızı oluşturduk. Ordu’da 40 bin, Kayseri’de ise 100 bin fidan ile oluşturulan hatıra ormanlarımız 2050 yılına kadar yaklaşık 5 bin ton karbondioksitin atmosferden uzaklaştırılmasını sağlayacak. Bu etki yıllar geçtikçe katlanarak devam edecek. Daha yaşanabilir bir dünya için uygun bölgelerde ve zamanlarda ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü’müz ile adımlarımızı doğanın korunması için attık. Help Steps uygulaması üzerinden attığımız adımlar, AKUT ile orman yangınları konusunda yerel halkın farkındalığının artırılmasına destek olacak. Nestlé Türkiye olarak Dünya Çevre Gününü ülkemizin yeşillendirilmesine ve yeşilinin korunmasına katkı sunarak kutluyoruz” dedi.

Çevre Günü


Ormanların Korunması için AKUT’a 27 milyon Adım Bağışlandı

Nestlé Türkiye, doğaya kazandırdığı fidanların yanı sıra doğal yaşamı korumak için de çalışmalarına devam ediyor. Şirket, AKUT Arama Kurtarma Derneği iş birliğinde Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde Help Steps uygulaması üzerinden bağış kampanyası düzenledi. İyilik ve dayanışmayı, hayatın her alanında bir yaşam pratiği haline getiren gönüllü ekibinin attığı 27 milyon adım, ormanlık alanlara yakın yaşayan yerel halkın orman yangınlarının önlenmesi konusunda eğitim almasını sağlayacak.  Eğitimle yerel halkın orman yangınları konusunda farkındalığının artırılarak ormanların korunması amaçlanıyor.