Sort by
Sort by

Nestlé Türkiye Gönüllülerinden Help Steps ile 20 Milyon Adım Bağışı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye fayda yaratmayı hedefleyen çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde şirket çalışanları, Help Steps uygulamasında başlatılan kampanya aracılığıyla 20 milyon adım attı. Gönüllü adımlar, ekolojik yaşam ve çevre alanında çalışmalar yapan Yeryüzü Derneği’ne bağışlandı. Bu iş birliği ile Nestlé Türkiye, uygulamayı destekleyen ilk marka oldu.

Nestlé olarak, Ortak Değer Yaratma anlayışımızı çalışanlarımızın gönüllülük çalışmalarıyla yaşamın her alanına taşımaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde popüler adım uygulaması Help Steps ile üç aylık bir kampanya başlattık. 2020 Ekim – 2021 Ocak tarihleri arasında yapılan kampanya süresince çalışanlarımız toplam 20 milyon adım attı. Şirket dışından gönüllülerin de katılımlarıyla büyüyen bağış kampanyası, toplamda 160 milyon adıma ulaştı. Biriken adımlar, Nestlé Türkiye’nin bu kampanyası aracılığıyla platformda ilk kez yer alan, sürdürülebilir yaşam prensiplerinin hayata geçirilmesi adına çalışmalar yapan Yeryüzü Derneği’ne bağışlandı. Ayrıca Nestlé Türkiye, gönüllülerinin motivasyonlarını yükseltmek ve adımlarını desteklemek için kampanyaya 20 bin TL tutarında ek bağış yaptı. Help Steps’in ilk marka anlaşması olma özelliğini taşıyan iş birliğinden elde edilen gelir, gelecek dönemde yeni faaliyetler için kullanılacak. Yapılacak çalışmalara, Nestlé Türkiye çalışanları da aktif olarak katılacak.

Fayda Yaratmanın Dijital Olanaklarını Keşfediyoruz

Sürdürülebilir bir dünya için her zaman sorumluluk almaya hazır olduklarının altını çizen Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu: “Ortak Değer Yaratma anlayışımız gereği, bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegen için fayda üretmeyi her koşulda önceliklendiriyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemin şartları gereği, Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübümüzle fayda yaratmanın yeni yollarını keşfederek aktivitelerimizi dijital alana taşıdık. Bu doğrultuda Help Steps’in ilk kurumsal destekçilerinden biri olduk. Aynı zamanda uygulamayı destekleyen ilk marka iş birliğine imza attık. Yaptığımız adım bağışlarıyla Yeryüzü Derneği’nin çevre alanındaki faaliyetlerine katkı sunacağız. Sergilediğimiz öncü yaklaşımın sektörümüzdeki birçok marka için de yol gösterici olacağını düşünüyorum. İyilik ve dayanışmayı, yaşamın her alanında bir yaşam pratiği haline getiren tüm çalışanlarımız teşekkür ediyorum.” dedi.

Nestlé’nin, dünyaya açılmaya hazırlanan Help Steps’in ilk sponsoru olduğunu belirten Help Steps Kurucu Ortağı Gözde Venedik: “Adımları iyiliğe dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps, kuruluşundan bu yana kısa sürede 800 bin kullanıcıya ulaştı. 2020’nin tamamında kullanıcılar 50 milyardan fazla adımı ihtiyaç sahiplerine bağışladı. Yaptığımız iş birliğiyle üç aylık sürede Nestlé Türkiye çalışanları toplam 20 milyon adım bağışında bulundu. Toplanan bağışlar sürdürülebilir bir dünya için çalışan Yeryüzü Derneği’ne aktarıldı. Nestlé’ye sosyal sorumluluk alanında büyük bir farkındalık yaratılmasına katkı sağladığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Help Steps Nasıl Kullanılıyor

160 ülkede 800 binden fazla kullanıcıya ulaşan Help Steps, ücretsiz uygulamayı indiren kullanıcıların adımlarını sayıyor. Help Steps uygulamasında biriken bu adımlar akşam saat 24:00 olmadan kısa bir reklam izlenerek HS puanına çevriliyor. Kullanıcılar bu puanları isterse ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılara, STK’lara veya taraftarı olduğu kulüplere bağışlıyor. Kızılay, KAYD, AHBAP, Yeryüzü Derneği, HAÇİKO, TOG, TEGV, Türkiye Alzheimer Derneği, TOFD, UCİM gibi 21 kurumdan herhangi biri seçilerek adımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması sağlanıyor.

Yeryüzü Derneği Hakkında

Yeryüzü Derneği, “Ekolojik, sürdürülebilir, şenlikli bir toplum için çalışıyoruz!” diyerek doğayı koruyan toplumun oluşması amacıyla 2009 tarihinde kurulmuş sivil toplum örgütüdür. Ekolojik yaşamı öğretmek, deneyimlemek ve desteklemek konusunda çalışmalar yapmaktadır. 12 yılda; Kent Bahçeleri Projesi’yle balkonunda bitki yetiştirmek isteyenlere ücretsiz tohum-fide dağıtımları, geri dönüşüm atölyeleri, sürdürülebilir ve ekolojik hayat hakkında seminerler, halk pazarlarında takas şenlikleri ve atölyeler gerçekleştirmiştir.