Sort by
Sort by

Purina Dünya Hayvanları Koruma Haftası’nda Farkındalığı Artırıyor

Purina2
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Purina PetCare Türkiye, sokak hayvanlarının sorunlarını çözmeye yönelik etkili adımlar atmaya devam ediyor. Şirket, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haftası’nda farkındalığı artırmak ve patili dostlarımıza mama desteğinde bulunmak için “#SenDePatile” kampanyasını sürdürürken, “Canımız Sokakta” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik farkındalık eğitimi programını başlatıyor.

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Nestlé’nin faaliyet gösterdiği alanlardaki topluluklar için fayda sağlama amacı taşıyan Ortak Değer Yaratma” anlayışı doğrultusunda, sokaklarda yaşayan patili dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik desteklerine devam ediyor. Şirket bu yıl, Dünya Hayvanları Koruma Haftası’nda iki önemli projeye imza atıyor.

4 Ekim’de sürdürülebilir bir değişim için çocuklara eğitimler başlıyor

Purina, pandeminin sessiz mağdurları olan sokak hayvanlarının artan problemlerine çözüm üretmek amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind iş birliğinde gerçekleştirdiği “Canımız Sokakta” projesinde yeni bir aşamaya geçiyor. Projenin “Bootcamp Fikir Maratonu”nda Çevre Mühendisi Sena Aslan, Sivil Toplum Çalışanı ve Teknoloji Girişimcisi Hasan Basri Cihan, Eğitmen ve Yeşil Girişimci Caner G. Yalın’a ait olan ve birincilik kazanan “21. Yüzyılın Minik Kahramanları” fikri, Nestlé Purina PetCare desteğiyle projelendirilerek hayata geçiriliyor.

Projenin ilk fazında, geleceğin mimarı çocuklara hem evcil hayvanların bakımı ve davranışları hem de sokak hayvanları ile ilgili farkındalık eğitimleri verilecek. Böylelikle sokak hayvanlarına dair bilincin kazandırılması, sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı ve sahiplendirilmesinin artırılması hedefleniyor. Bu doğrultuda ilkokul dördüncü sınıf öğrencileri için özel olarak hazırlanan eğitimleri Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haftasında pilot okullarda vermeye başlıyor.

Eğitimlerin ardından, çocukları projeye dahil ederek olumlu davranış değişikliği sağlamak amacı ile mavi plastik kapak toplama programı başlatılacak. Çocukların biriktireceği mavi kapaklar sokak hayvanları için mama kabına dönüştürülecek. Öğrenciler dönüştürülen mama kaplarını Purina’nın hediye edeceği mamalarla birlikte sokak hayvanlarıyla buluşturacak.

#SenDePatile, mama bağışına destek ol!

Purina1


Yardıma muhtaç hayvanlara destek için farkındalık oluşturmayı amaçlayan ve 2015 yılından bu yana Dünya Hayvanları Koruma Haftası’nda düzenlenen #SenDePatile kampanyası bu yıl da devam ediyor. Hayvan sevgisini sosyal medyanın gücü ile birleştiren kampanya ile bu yıl Purina patili dostlarımızı başrole taşıyor. Instagram reels üzerinden patili dostlarımızın seslendirilmesiyle oluşturulan videolar ile sokaktaki ve barınaktaki dostlarımız için farkındalık yaratılıyor. Oluşturan videoların remiks’lenen paylaşımları içinse Purina yapacağı 10 ton mama bağışına ek 10 ton daha mama bağışında bulunacak. Kullanıcıları eğlenceli bir paylaşıma dahil eden kampanya, sokak hayvanlarına mama bağışı sağlanmasına ve bu konudaki farkındalığın artırılmasına katkı sağlayacak.

Evcil hayvanlara sağlıklı bir hayat sunmak için 80 yılı aşkın bir süredir inovatif ürünler geliştirmelerinin yanı sıra sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplendirme sorunlarını tümüyle ele alan projeler yürüttüklerini söyleyen Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol; “Tüm dünyada hayvanlarla bir arada olmanın yaşamlarımıza pozitif bir katkısı olduğu inancındayız.  Bu doğrultuda her yıl 100 ton mama bağışı ile sokaktaki, barınaktaki ve afet bölgelerindeki patili dostlarımızın yanında oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimizle de kamuoyunda farkındalık yaratıyor, özellikle çocukları hayvanlarla ilgili bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Dayanıklı bir gelecek yaratmak adına hep birlikte; evcil hayvanlar, gezegenimiz ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Purina3