Sort by
Sort by

Purina Hayvan Sahiplenmenin İnceliklerini Aktaracak

purina11
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Purina PetCare, sokak hayvanlarının beslenmesi, barınması ve sahiplenilmesi adına eğitici projelerine devam ediyor. Purina’nın Boğaziçi Üniversitesi Barınma Merkezi (BUPAWS) iş birliğiyle lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “4 Pati 1 Dost” isimli online etkinlik bu yıl 22 Aralık Çarşamba akşamı saat 19.00’da gerçekleşecek. 

Müziğiyle olduğu kadar hayvanseverliğiyle de gönülleri fetheden Sarp Dakni ve Veteriner Hekim Prof. Dr. Ebru Yalçın’ın  katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte hayvan sahiplenme, sahiplenilen hayvanların davranışları, bakımında dikkat edilmesi gerekenler ve atılması gereken adımlar aktarılacak. Ücretsiz düzenlenecek etkinliğe tüm lise öğrencileri Nestlé Purina PetCare’in resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan link üzerinden kayıt yapabilecek ve zoom üzerinden katılım sağlayabilecek.

lezsek2


Nestlé Purina PetCare Türkiye Genel Müdürü Ayça Erkol’un ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte BUPAWS Gönüllü Koordinatörü Defne Arsoy, Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın ve sevilen DJ ve “Tanış Onunla” projesinin Kurucusu Sarp Dakni lise öğrencileri ile buluşacak. Hayvan sahiplenme, evcil hayvanların ve sokak hayvanlarının beslenmeleri, bakımları ve hayvanlarla doğru iletişim kurma yöntemleri konularının, alanında uzman isimler tarafından aktarılacağı etkinliğe Nestlé Purina PetCare tüm lise öğrencilerini davet ediyor. Hayvan sevgisinin pekiştirileceği etkinliğe öğrenciler Nestlé Purina PetCare’in resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan link üzerinden kayıt yapabilecek ve etkinliğe zoom üzerinden ücretsiz katılım sağlayabilecek. Nestlé Purina PetCare’in etkinliğine katılım gösteren herkes adına BUPAWS’a  mama bağışında bulunacağı organizasyon saat 19.00’da başlayacak.

Hayata geçirdiği projelerle kamuoyunda sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda farkındalık yaratmayı ve özellikle çocuk ve gençleri bu yönde bilinçlendirmeyi temel amaçları arasında gören Nestlé Purina PetCare, dayanıklı bir gelecek yaratmak adına; evcil hayvanlar, gezegenimiz ve faaliyet gösterdiği topluluklara fayda yaratacak projeler üretmek için çalışıyor.
 

**
Etkinlik: 4 Pati 1 Dost
Tarih: 22 Aralık Çarşamba, 19.00 – 20.30
Yer: Zoom
Giriş: Ücretsiz
Konuk: Prof. Dr. Ebru Yalçın ve Sarp Dakni
Kayıt: https://kayit.seminar.live/