Sort by
Sort by

Nestlé Purina PetCare Türkiye, ‘Dostum Ofiste’

Ofiste mama yiyen evcil köpek

Ofiste de Evcil Hayvan Dostu Olmak

Evcil hayvanlar ve insanlar birlikte çok daha iyi, çok daha mutlu… Patili dostlarımızın bireyler üzerinde sorumluluk duygusunu artırdığı, stresi azalttığı ve ruh halini düzelttiği ise aşikâr.  
Can dostlarımız ile iyi olma halinin her alanında devam etmesi için çalışmalar sürüyor. Bu alanların başında ise çalışma ortamları geliyor. Çünkü iş hayatında çalışanların ve evcil hayvanların birlikte zaman geçirmeleri tam bir terapi ve verim.  Can dostları ofislerde misafir etmek hem evcil hayvanlarımız hem de ofis çalışanları için en sıcak ve keyifli yaklaşımlardan biri. 
Yaşayarak hissettiğimiz etkiyi, araştırmalar ve deneylerde kanıtlıyor. Nestlé Purina PetCare çatısı altında İngiltere’de binden fazla şirketin katılımıyla yaptığı bir araştırmaya göre; patili dostlar, yalnızca sosyal yaşamımıza değil, iş hayatımıza da olumlu etki ediyor. Araştırmada can dostlarımızın ofis çalışanlarının üretkenliğini ve sosyalleşmesini artırdığı belirlendi. İnsan psikolojisine de pozitif etki ettiği görülen evcil hayvanı olan bireylerin depresyondan daha az etkilendiği de ortaya çıktı.

Nestlé Türkiye’de haftanın en güzel günü Perşembe,
Çünkü; “Dostum Ofiste.”

Ofiste mama yiyen evcil köpek

Motivasyonun sırrı patili dostlarımız

Elde edilen veriler doğrultusunda Purina, hem çalışanların motivasyonunun yükselmesi hem de patili dostlarımızın sosyalleşip eğlenebilmesi için Nestlé Türkiye’de “Dostum Ofiste” projesini başlattı. Marka, 2018 tarihinden bu yana köpek dostlarımızı genel merkez ofisimizde ağırlıyor. Çalışanlarımız arasında proje ile ilgili yapılan anket sonucunda patili dostların ofis ortamına sağladığı neşe bir kez daha kanıtlandı. Anket sonucu gösterdi ki patili dostlarımız, çalışanların %48'inde stresi azaltmaya yardımcı olurken, %45’i için daha rahat bir atmosfer sunuyor, %40'ı için iş-yaşam dengesini geliştiriyor, %82’si için birine yaklaştıklarında yanlarında köpekleri olduğunda kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlıyor. Ayrıca Dostum Ofiste programına katılmayan çalışanların %50'si ise projeyi faydalı bulduğunu ifade etti.  Dostlarımızın ofisteki varlığı çalışanlarımıza öyle iyi geldi ki, çalışanlarımız daha önce iki haftada 1 gün ofiste ağırladığımız dostlarımızın her hafta onlara eşlik etmesini tercih etti. 2023 yılı itibari ile çalışanlarımız köpekleri ile her hafta Perşembe günü ofiste çalışabiliyor.  Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın’ın kontrol ve ofis ortamına uyum sağlama programı kapsamında yaka kartı ile ofise gelen patili dostlarımız, sosyalleşirken çalışanlarımızın sinerjisini arttırıyor ve potansiyelini güçlendiriyor.
Purina’nın “Birlikte daha iyiyiz” yaklaşımı ile hayata geçirdiği “Dostum Ofiste” projesi, çalışanlarımızın stres seviyelerini düşürebilmek, ekip ruhunu güçlendirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak ve genel olarak daha mutlu bir çalışma ortamı yaratılmasına olanak sağlamak amaçlarımızdan biri. Bir diğeri ise ailesinden bir üyesi patili dostu olan çalışanlarımızın iş ve yaşam dengesini sağlamalarını desteklemek. İş yerinde evcil hayvanlarını yanlarında bulundurabilmek, günlük yaşantılarını düzenleme ve iş ile aile hayatı arasındaki dengeyi korumaları konusunda esneklik sunuyor.

Özgür patiler, neşe saçıyor

Ofiste mama yiyen evcil köpek

Patili dostlarımız özgür, çalışanlar neşeli

Nestlé Türkiye genel merkez ofisimizde, patili dostlarımızın diledikleri şekilde özgürce dolaşabilmeleri ve eğlenebilmeleri için rahat bir alan açıyoruz. Böylelikle hem dostlarımız hem de çalışanlarımız keyifli bir gün geçiriyor. 
80 yılı aşkın süredir, evcil hayvanların beslenmesine dünya çapında öncülük ederken, hayatın patili dostlar ile çok daha iyi olduğunu vurgulan Purina ile fark yaratmak paha biçilemez. Birlikte daha iyi olduğumuz anlayışının diğer şirketlerde de çoğalarak artmasını diliyoruz.