Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

2005-Bugün


Ortak Değer Yaratmak

Nestlé, ilk defa olarak Ortak Değer Yaratmak yaklaşımını ortaya koyarak kakao ve kahvede sürdürülebilir zincirleri daha da geliştirmeye yönelik Nestlé Kakao Planı ve Nescafé Planı’nı hayata geçirir. Geleneksel segmentler, bebek maması ve donmuş gıdalardaki konumunu güçlendirirken, tıbbi beslenmedeki odağını da güçlendirmektedir.

Önemli Tarihler

2006

Nestlé, iş yapma şekline hissedarları için gerçekleştirdiği her eylemin içinde faaliyet gösterdiği toplumun geneli için de değer yaratmak zorunda olduğu Ortak Değer Yaratmak yaklaşımını katar. Nestlé, kilo yönetim şirketi Jenny Craig’i ve Uncle Toby’s adlı Avustralyalı kahvaltılık gevrek şirketini satın alır.


2007

Tıbbi beslenmeye yönelik artan odağı, Nestlé’yi Novartis Medikal Beslenme’yi satın almaya sevk eder. Aynı zamanda, bebek maması şirketi Gerber ve İsviçreli maden suyu şirketi Sources Minérales Henniez’i de satın alır.


2009

Nestle Tarihi

New York’ta düzenlenen ilk Ortak Değer Yaratmak Forumu, beslenme, su ve kırsal kalkınma alanlarındaki zorlukları ve bunların çözümünde iş dünyasının rolünü ele almak üzere uzmanları bir araya getirir. Forum yıllık bir etkinlik haline gelir. Nestlé, 2009’da Nestlé Professional adlı bir yemek servisi iş kolu oluşturur.


2010

Nestle Tarihi

Nestlé, Kraft Foods’un donmuş gıda iş kolunu satın alır. Hem Nestlé Kakao Planı hem de Nescafé Planı, şirketin sürdürülebilir kakao ve kahve tedarik zincirlerini geliştirmek, çiftçi topluluklarındaki sosyal koşulların iyileştirilmesi ve karlılıklarının sağlanması amacıyla hayata geçirilir.


2011

Nestle Tarihi

Kronik tıbbi sorunların önlenmesi ve tedavisine yönelik olarak bilimsel temele dayanan gıda ürünlerinin araştırılması amacıyla, Nestlé Health Science ve Nestlé Institute of Health Sciences kurulur. Nestlé, kakao tedarik zincirinde çocuk emeği sorunu ile mücadele edilmesine katkıda bulunmak üzere Adil Emek Derneği (FLA) ile birlikte çalışan ilk gıda şirketi olur.


2012

Nestlé, bebek mamalarındaki konumunu güçlendirmek amacıyla, önceki adı Pfizer Nutrition olan Wyeth Nutrition’ı, 11,9 milyar ABD Doları karşılığında satın alır.


2013

Nestlé Health Science, hafif kognitif yetersizlik ve depresyonun da aralarında bulunduğu sıkıntılara sahip hastalar için tıbbi beslenme konusunda uzmanlaşan ABD merkezli tıbbi gıda şirketi Pamlab’ı satın alır. Kilo yönetim şirketi Jenny Craig Amerika ve Okyanusya’da satılır.


2014

Nestle Tarihi

Nestlé Skin Health’in kurulması ile, Nestlé 1981’de L’Oreal ile birlikte kurduğu Galderma dermatoloji ortak girişiminin tam kontrolünü alır. İki şirket, 2002 yılında hayata geçirilen kozmetik gıda takviyesi iş kolu Innéov’u da sonlandırırlar. Galderma sonrasında bu şirketin varlıklarından bazılarını satın alır.


2015

Nestle Tarihi

Nestlé, halen faaliyet gösteren en eski İsviçre çikolatası markası Cailler’iilke süper premium global çikolata markası olarak satın alır. Fransız donmuş gıda şirketi Davigel satılır.