Nestlé ormanların yok olması konusunda neler yapıyor?

Nestlé ormanların yok olması konusunda neler yapıyor?
EKOSİSTEMLERİN KORUNMASI: Malezya'daki bir yeniden ormanlaştırma projesinde çalışan Nestlé çalışanları ve tarımcılar.

2010 yılında, ürünlerimizin ormanların yok olması ile ilişkilendirilmeyeceğini belirten bir ormanları tahrip etmeme taahhüdü verdik. Bu taahhüt, ürünlerimizi yapmak için kullandığımız tüm hammaddelerin yanı sıra, ambalajları da kapsamaktadır.

Nestlé Sorumlu Kaynak Temini Rehberi dokümanında belirtilen, kategoriye özel gereklilikler geliştirdik. Önemli işlenmemiş hammadde tedarik zincirimizi menşeleri ile eşleştirmekte ve tedarikçilerimizi bu rehbere göre değerlendirmekte ve geliştirmekteyiz.

Sorumlu palm yağı, hamur ve kağıt teminini sağlamak üzere kar amacı gütmeyen küresel bir kuruluş olan The Forest Trust ile devam eden bir ortaklığımız mevcuttur.

Tüketici Ürünleri Forumu'nun bir üyesi olarak aynı zamanda, bu forumun 2020 yılına kadar sıfır orman tahribatına yardımcı olma taahhüdünü de desteklemekteyiz.

2013 yılında, sivil toplum örgütü Conversation International ile ortaklık içinde, en yüksek orman tahribatı riskine sahip bölgelerin takibi ve tanımlanmasına yönelik rehberi geliştirdik.

2014 yılında, dünya çapındaki ormanlarda neler olduğu hakkında veri sunan, çevrimiçi şeffaf harita uygulaması Küresel Orman Takibi'ni (GFW) desteklemek üzere bir grup şirket ile bir araya geldik. GFW, dünya ormanlarını daha iyi yönetme ve yerel canlılıklarını artırma amacında olan paydaşların kullanımına yöneliktir.

Orman tahribatı ile nasıl savaştığımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.